?Bajki bez barier? część XXIV BARIERY ARCHITEKTONICZNE

Wehikuł do zadań specjalnych


Poszedłem do Maćka jeszcze tego samego dnia. Myślałem, że będzie leżał w łóżku w swoim pokoju, lecz jego tata zaprowadził mnie do salonu. Maciek bawił się telefonem. Obie nogi prawie do kolan miał w gipsie i siedział na wózku. No wiecie, na takim wózku, jakim jeżdżą osoby, które nie mogą chodzić.
? Cześć, Dawid! ? zawołał, podjeżdżając do mnie. ? Fajny mam wehikuł do zadań specjalnych? Tata mi go dzisiaj przywiózł z wypożyczalni. Nie miałem pojęcia, że są wypożyczalnie wózków. A wiesz, że miałem operację i leżałem w szpitalu? Doktor powiedział, że zimą ciągle przywożą narciarzy z połamanymi nogami, ale rzadko się zdarza, żeby ktoś połamał obie naraz.
Chciałem coś powiedzieć, lecz Maciek nie dał mi dojść do głosu.
? Zobacz, mogę sam jeździć po salonie i kuchni, a jak chcę do łazienki, to rodzice mi pomagają.
Całe szczęście, że Maciek mieszka w dużym domu, ma szeroki korytarz i ogromny salon z kuchnią, który jest chyba większy niż całe nasze mieszkanie. U nas jest tak ciasno, że trudno byłoby przejechać takim wehikułem do zadań specjalnych.
Jedliśmy ciastka, opowiadałem, co się dzieje w szkole, potem graliśmy w zgadnij, kto to, a kiedy wychodziłem, Maciek poprosił, żebym oddał jego książki do biblioteki szkolnej i wypożyczył mu koniecznie coś o detektywach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *