?Bajki bez barier? część XXIV BARIERY ARCHITEKTONICZNE

Wehikuł do zadań specjalnych


Z niecierpliwością czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu.
Aż wreszcie nadszedł ten dzień. W auli urzędu miasta zebrali się uczestnicy konkursu z różnych szkół. Kiedy burmistrz zaczął ogłaszać wyniki, wstrzymałem oddech. Najpierw przeczytał wyróżnienia, potem trzecie miejsce, drugie i pierwsze. Spojrzałem na Maćka.
? Szkoda ? szepnął. ? Miałem nadzieję?
Ale burmistrz jeszcze nie skończył.
? Komisja postanowiła przyznać również nagrodę specjalną autorom przewodnika Wehikułem do zadań specjalnych po mieście czyli Sherlock Holmes i doktor Watson na tropie barier architektonicznych. Maciej Grabowski i Dawid Lisaj przygotowali przewodnik niezwykły, który nie tylko pokazuje ulubione miejsca w mieście, ale i przeszkody, jakie można napotkać w drodze do tych miejsc. Czasami zapominamy, że są wśród nas osoby poruszające się na wózkach. Dziękuję wam, chłopcy, że nam o tym przypomnieliście. Nie wszystko zależy ode mnie, ale obiecuję, że już po wakacjach na kilku ulicach naszego miasta będą nowe, niższe krawężniki.
Rozległy się gromkie brawa.
? Gratuluję, chłopaki. Zrobiliście kawał dobrej roboty ? powiedział burmistrz, wręczając nam dyplomy i aparaty fotografczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *