„Bajki bez barier” część XXIV BARIERY ARCHITEKTONICZNE

Wehikuł do zadań specjalnych


Z niecierpliwością czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu.
Aż wreszcie nadszedł ten dzień. W auli urzędu miasta zebrali się uczestnicy konkursu z różnych szkół. Kiedy burmistrz zaczął ogłaszać wyniki, wstrzymałem oddech. Najpierw przeczytał wyróżnienia, potem trzecie miejsce, drugie i pierwsze. Spojrzałem na Maćka.
– Szkoda – szepnął. – Miałem nadzieję…
Ale burmistrz jeszcze nie skończył.
– Komisja postanowiła przyznać również nagrodę specjalną autorom przewodnika Wehikułem do zadań specjalnych po mieście czyli Sherlock Holmes i doktor Watson na tropie barier architektonicznych. Maciej Grabowski i Dawid Lisaj przygotowali przewodnik niezwykły, który nie tylko pokazuje ulubione miejsca w mieście, ale i przeszkody, jakie można napotkać w drodze do tych miejsc. Czasami zapominamy, że są wśród nas osoby poruszające się na wózkach. Dziękuję wam, chłopcy, że nam o tym przypomnieliście. Nie wszystko zależy ode mnie, ale obiecuję, że już po wakacjach na kilku ulicach naszego miasta będą nowe, niższe krawężniki.
Rozległy się gromkie brawa.
– Gratuluję, chłopaki. Zrobiliście kawał dobrej roboty – powiedział burmistrz, wręczając nam dyplomy i aparaty fotografczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>