„Bajki bez barier” część XIV ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY

Mirabelka


Kilka słów do rodziców i nauczycieli

„Mirabelka” ukazuje objawy AZS i problemy związane z chorobą (uporczywe swędzenie wywołujące rozdrażnienie i niepokój, zmiany skórne i związane z nimi trudności w akceptacji swojego wyglądu oraz obawa przed odrzuceniem przez rówieśników, uciążliwość zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych, ograniczenia w jedzeniu i kontakcie ze zwierzętami związane z alergią).

Przeczytanie bajki na zajęciach przedszkolnych, szkolnych, świetlicowych czy też z rodzicem w domu może być punktem wyjścia do dzielenia się wrażeniami z lektury i doświadczeniami dzieci. Ponieważ AZS jest często występującym schorzeniem, najprawdopodobniej dla większości dzieci nie będzie to temat całkiem nowy. Można również zaproponować dzieciom zabawę w teatr, przygotować pacynki i odgrywać scenki z książki.

Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja będzie dla Państwa wsparciem w rozmowach z dziećmi na temat chorób i niepełnosprawności, pomoże w przełamywaniu stereotypów, odkrywaniu wyjątkowości każdego człowieka i rozwijaniu empatii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>