„Bajki bez barier” część XIV ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY

Mirabelka


Kilka słów do rodziców i nauczycieli

Wśród dzieci występuje przeświadczenie, że inność oznacza coś gorszego. Dzieci niepełnosprawne, chore, wyróżniające się wyglądem czy nietypowym zachowaniem spotykają się często z negatywnym nastawieniem rówieśników, którzy nie wiedzą, jak reagować na odmienność, boją się, że się „zarażą”.

Jak nauczyć dziecko wrażliwości i otwartości? Pomagając mu poznać i zrozumieć inność.
„Mirabelka”, opowieść o dziewczynce chorej na atopowe zapalenie skóry, to kolejna książka w serii bajek psychoedukacyjnych („Bajki bez barier”), przybliżających dzieciom w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym różne niepełnosprawności i choroby, z którymi mogą się spotkać u rówieśników.

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest jednym z najczęściej występujących schorzeń skóry. W Polsce problem ten dotyczy co piątego dziecka i co pięćdziesiątego dorosłego, a liczba zachorowań w ostatnich latach wzrasta w bardzo szybkim tempie. AZS jest często pierwszym objawem alergii u dzieci. U większości chorych z AZS występuje alergia pokarmowa, rzadziej wziewna lub kontaktowa, w niektórych przypadkach nie stwierdza się alergii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *