„Bajki bez barier” część XIII WADA SERCA

Ktoś


W środę Dawid zgubił nowy piórnik. On ciągle coś gubi albo o czymś zapomina. Kredki, zeszyty, buty na wuef znikają nagle i znajdują się w różnych dziwnych miejscach. Ostatnio Dawid musiał siedzieć dwie godziny w świetlicy, ponieważ przyszedł o szkoły na ósmą, bo zapomniał, że w poniedziałki mamy na dziesiątą. Nasza pani powiedziała do niego:
– Dobrze, że chociaż pamiętasz, w której ławce siedzisz.
Ale pani nie do końca ma rację, bo kilka dni temu Dawid ostawił plecak na stoliku, zaczął wypakowywać swoje rzeczy i nagle zdziwił się, że obok niego jest Ania. A on przecież siedzi z Erykiem. Pomylił ławki. Ale o czym to ja mówiłam? A, że w środę Dawid zgubił nowy piórnik. Bardzo się martwił, bo to był jego wymarzony piórnik z tygrysem.
Szukaliśmy go wszędzie – pod ławkami i biurkiem pani, na korytarzu, a nawet w koszu na śmieci. Zguby nigdzie nie było. Mieliśmy nadzieję, że jeśli ktoś go znajdzie, odda właścicielowi, bo mama Dawida na wszelki wypadek zaczęła podpisywać rzeczy syna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>