„Bajki bez barier” część XII CHOROBY NEREK – DIALIZA

Wycieczka


Wieczorem, dzień przed wyjazdem na klasową wycieczkę, biegałam po domu i zbierałam rzeczy, które będą mi potrzebne. Kapcie, ręcznik, szczoteczka do zębów, farby do malowania twarzy, gruba książka z przepisami na ciasta i ciasteczka… Trochę się tego nazbierało. Torba ledwo się dopinała. Dopakowałam jeszcze moją ulubioną kolorową piżamę z serduszkiem i już byłam gotowa. Nie mogłam się doczekać, kiedy wreszcie nadejdzie ten wielki dzień. To był pierwszy raz, kiedy miałam spać poza domem bez rodziców.
– Niespodzianka! – zawołałam.
Natalka, która jeszcze w piżamie siedziała przy stole i chrupała płatki, wstała, usiadła, potem znowu wstała, aż wreszcie przybiegła do mnie i przytuliła mocno.
dekor
– Nie pojechałaś? – zapytała zdziwiona.
Już od kilku dni razem z mamą, tatą i rodzicami Natalki szykowaliśmy dla niej niespodziankę. Nie chciałam, żeby Natce było przykro, że wszyscy z klasy jadą na wycieczkę, a ona nie może. Ustaliliśmy, że cały weekend będę mogła spędzić u Natalii. Tak się cieszyłam, że strasznie trudno było mi utrzymać to przed nią w tajemnicy. Raz w szkole o mało się nie wygadałam.
Ale niespodzianka chyba się udała. Wiecie, jaką Natalka miała zaskoczoną minę, kiedy mnie zobaczyła?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>