Opis projektu

plakat 5+.Raz w miesiącu od marca 2019 do grudnia 2019 r. będą odbywały się będą  zajęcia integracji międzypokoleniowej ?Wszyscy mamy pięć plus? (4 godziny każde).

Schemat warsztatów:

 1. Wprowadzenie do tematyki zajęć przez instruktora (w każdym miesiącu będzie poruszony inny temat)
 2. Praca własna Uczestników pod nadzorem instruktora- wspólne wykonywanie prac plastycznych, udział w grach i zabawach zespołowych, zajęcia plenerowe, poczęstunek.

Zakłada się następujący harmonogram warsztatów:

 1. Marzec: ?Technologia nie taka straszna?- praca w parach dziecko-senior. Zajęcia poświęcone tematyce technologii multimedialnych, cyberprzemocy bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.
 2. Kwiecień: ?Wielkanocne obyczaje?- różne metody ozdabiania jaj wielkanocnych
 3. Maj: ?Pudełko życia?- zajęcia z zakresu pierwszej pomocy pod kierunkiem ratownika medycznego, wykonanie ?pudełek życia przez uczestników?.
 4. Czerwiec: ?Moje. Twoje. Nasze. 60 lat Szklarskiej Poręby?-zajęcia fotograficzne w terenie, spacer po Centrum Szklarskiej Poręby, wspólne odkrywanie zmian jakie dokonały się na przestrzeni lat w naszym mieście – z powstałych zdjęć powstanie galeria fotografii o mieście, która zostanie wyeksponowana w siedzibie Wnioskodawcy. Podczas spaceru uczestnicy udadzą się do lokalnej kawiarni, gdzie skosztują pysznego ciastka, a także będą mogli porozmawiać o historii Szklarskiej Poręby.
 5. Lipiec: ?Ja w Twoim wieku nie marnowałem czasu na siedzenia w domu?- gry i zabawy podwórkowe
 6. Sierpień: ?Na jagody!?- wycieczka do Stacji Turystycznej Orle, piknik nad Izerą
 7. Wrzesień: ?Odkrywamy ciekawe miejsca w naszym Mieście?- zajęcia w Domu Carla i Gerarda Hauptmannów i Parku Ducha Gór, obejrzenie bieżącej wystawy.

8.Październik: ?Nie daj się-bezpieczny Wnuk i Dziadek?- zajęcia prewencyjne z Policją

 1. Listopad: ?Muzyka łączy pokolenia?- prezentacja ulubionych piosenek dzieci i seniorów, zajęcia z zaproszonym chórem lub zespołem folklorystycznym, wspólne karaoke.
 2. Grudzień: ?Co raz bliżej Święta?- wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków.

Projekt pn.: Zajęcia integracji międzypokoleniowej ?Wszyscy mamy pięć plus? dofinansowany jest ze środków Miasta Szklarska Poręba 

logo światełko logo_szklarskiej (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *