O Nas

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” zrzesza w swoich szeregach obecnie około 25 rodziców dzieci niepełnosprawnych. Ponadto w rzeszy członków Stowarzyszenie posiada oligofrenopedagoga posługującego się językiem migowym, pedagogów oraz logopedę.

Członkami Stowarzyszenia są rodzice dzieci niepełnosprawnych nie tylko z terenu Gminy Szklarska Poręba, ale także z terenu całego powiatu jeleniogórskiego, miasta Jeleniej Góry oraz powiatów ościennych. W swoje szeregi zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci niepełnosprawnych, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami, którzy chcieliby skorzystać z rad innych rodziców i specjalistów, którzy chcieliby się zintegrować oraz wszystkich, którzy chcieliby czasami odpocząć od trudu „bycia rodzicem” – rodzicem dziecka niepełnosprawnego.

Członkowie Stowarzyszenia w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej mają stały dostęp do poradnictwa logopedycznego i socjoterapeutycznego.

Pozostała działalność Stowarzyszenia

Ponadto w tradycję działań Stowarzyszenia weszła już organizacja spotkania wigilijnego dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców, zaproszonych gości i osób wspierających działalność Stowarzyszenia, a także organizowana corocznie wycieczka integracyjna odbywająca się w okolicy Dnia Dziecka.

W najbliższym czasie mamy zamiar starać się o status Organizacji Pożytku Publicznego w celu możliwości pozyskiwania środków z 1 %. Ponadto pragniemy uruchomić cykliczne warsztaty informacyjno ? treningowe dla rodziców borykających się z trudnościami w zachowaniu dzieci oraz diagnozą autyzmu.

Corocznie w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia członkowie Stowarzyszenia w ramach warsztatów własnoręcznie wykonują ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, świeczki, itp. W warsztatach plastyczno-technicznych uczestniczą zarówno rodzice, jak i dzieci zrzeszone w Stowarzyszeniu.

KRS: 0000326603
NIP: 6112687838
Regon: 020943915
Forma prawna: STOWARZYSZENIE
Adres: ul. Piastowska 22/1
58-580 Szklarska Poręba
Dolnośląskie
Telefon: 511 55 40 55
Konto: Bank Zachodni WBK  45 1090 1984 0000 0001 1369 3017