„Czarno to widzę”

Już 22 października o godz. 10.00 w sali widowiskowej MDK ?Muflon? odbędzie się premiera spektaklu ?Czarno to widzę? w wykonaniu dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych ?Światełko? i uczniów Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego.

czarno-to-widzę1_internetowy-727x1024

 

Na czym polega projekt?

W ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 wspólnie z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego oraz z animatorami kultury z Miejskiego Domu Kultury „Muflon” realizujemy projekt edukacyjno-kulturalny pod nazwą ?Czarno to widzę?, który obejmuje warsztaty plastyczne z tworzenia scenografii, warsztaty teatralne, prace przy realizacji udźwiękowiania inscenizacji teatralnej w profesjonalnym studiu muzycznym w MDK ?Muflon? oraz premierę przedstawienia w technice ?czarnego teatru?.

Co robimy?

Na podstawie bajki edukacyjnej pt. ?Bursztyn? z serii Bajki bez barier autorstwa Aleksandry Chmielewskiej, przygotujemy scenariusz inscenizacji dotyczącej problematyki dziecka niewidomego. Dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy domu kultury uczestniczą w cyklu warsztatów, podczas których wspólnie przygotują scenografię, nagrają dźwięk i dialogi do przedstawienia oraz nauczą się ruchu scenicznego rekwizytów wykorzystywanych w technice ?czarnego teatru?. Na zakończenie działań wystawione zostanie przedstawienie, które obejrzymy wraz z uczniami Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego.

Po co to wszystko?

Inscenizacja dotyka tematu niepełnosprawności (dziecko niewidome), więc jednocześnie spełnia walor edukacyjny i kulturowy. Pracując razem w drodze do realizacji przedstawienia, edukujemy poprzez sztukę.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

bmk_logo_dolnoslaskie_RGB-1024x492 firlej-logo-2019-242x300

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *