Opis projektu

plakat 5+.Raz w miesiącu od marca 2019 do grudnia 2019 r. będą odbywały się będą  zajęcia integracji międzypokoleniowej „Wszyscy mamy pięć plus” (4 godziny każde).

Schemat warsztatów:

 1. Wprowadzenie do tematyki zajęć przez instruktora (w każdym miesiącu będzie poruszony inny temat)
 2. Praca własna Uczestników pod nadzorem instruktora- wspólne wykonywanie prac plastycznych, udział w grach i zabawach zespołowych, zajęcia plenerowe, poczęstunek.

Zakłada się następujący harmonogram warsztatów:

 1. Marzec: „Technologia nie taka straszna”- praca w parach dziecko-senior. Zajęcia poświęcone tematyce technologii multimedialnych, cyberprzemocy bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.
 2. Kwiecień: „Wielkanocne obyczaje”- różne metody ozdabiania jaj wielkanocnych
 3. Maj: „Pudełko życia”- zajęcia z zakresu pierwszej pomocy pod kierunkiem ratownika medycznego, wykonanie „pudełek życia przez uczestników”.
 4. Czerwiec: „Moje. Twoje. Nasze. 60 lat Szklarskiej Poręby”-zajęcia fotograficzne w terenie, spacer po Centrum Szklarskiej Poręby, wspólne odkrywanie zmian jakie dokonały się na przestrzeni lat w naszym mieście – z powstałych zdjęć powstanie galeria fotografii o mieście, która zostanie wyeksponowana w siedzibie Wnioskodawcy. Podczas spaceru uczestnicy udadzą się do lokalnej kawiarni, gdzie skosztują pysznego ciastka, a także będą mogli porozmawiać o historii Szklarskiej Poręby.
 5. Lipiec: „Ja w Twoim wieku nie marnowałem czasu na siedzenia w domu”- gry i zabawy podwórkowe
 6. Sierpień: „Na jagody!”- wycieczka do Stacji Turystycznej Orle, piknik nad Izerą
 7. Wrzesień: „Odkrywamy ciekawe miejsca w naszym Mieście”- zajęcia w Domu Carla i Gerarda Hauptmannów i Parku Ducha Gór, obejrzenie bieżącej wystawy.

8.Październik: „Nie daj się-bezpieczny Wnuk i Dziadek”- zajęcia prewencyjne z Policją

 1. Listopad: „Muzyka łączy pokolenia”- prezentacja ulubionych piosenek dzieci i seniorów, zajęcia z zaproszonym chórem lub zespołem folklorystycznym, wspólne karaoke.
 2. Grudzień: „Co raz bliżej Święta”- wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków.

Projekt pn.: Zajęcia integracji międzypokoleniowej „Wszyscy mamy pięć plus” dofinansowany jest ze środków Miasta Szklarska Poręba 

logo światełko logo_szklarskiej (1)

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia „Światełko” zawiadamia wszystkich Członków Stowarzyszenia, że w dniu 21.02.2019 (czwartek) o godz. 17:30 w siedzibie Stowarzyszenia (ul. Piastowska 22/1, Szklarska Poręba) odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia dotyczące podsumowania i sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za rok 2018. Obecność obowiązkowa

Nastrojowy wieczór w „Światełku”

W miniony piątek (14.12.) odbyło się dziewiąte Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” w Szklarskiej Porębie Dolnej. Tradycyjne, wigilijne potrawy, życzenia płynące z serca podczas łamania się opłatkiem, uśmiechy dzieci i dorosłych, wspólne śpiewanie kolęd i niezwykła, rodzinna atmosfera, towarzyszyły uczestnikom tego przedświątecznego wieczoru. – Takie spotkanie odbywa się u nas po raz dziewiąty, […]

Grudniowe spotkanie – warsztaty kulinarne

Na warsztatach z cyklu ” Jedz zdrowo i kolorowo” uczyliśmy się o nabiale i rybach. Jak zawsze najlepszym sposobem na przekonanie się o walorach smakowych tych produktów jest ich własnoręczne przygotowanie. Udało się  Dzieci były zaskoczone, że smakuje im pieczona z pesto rybka. Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Szklarska Poręba.

Spotkanie pn. „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”

Równolegle z grudniowymi warsztatami kulinarnymi odbyło się spotkanie dla rodziców pn. „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym” w ramach realizowanego zadania „Spotkanie Opłatkowe 2018″, dofinansowanego ze środków Miasta Szklarska Poręba.  Pani Joanna Majdecka rozpoczęła spotkanie od przedstawienie się oraz poprosiła o to rodziców. Każdy odpowiedział na pytanie „Z czego jestem dumna?”. Następnie poznaliśmy historię: jak kiedyś walczono z […]

Spotkanie „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”

W najbliższą sobotę 8 grudnia o godzinie 10.30 w siedzibie Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” odbędzie się spotkanie pn. „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”. Spotkanie poprowadzi pedagog Pani Joanna Majdecka. Skierowane jest do rodziców i ma charakter otwarty, dlatego zachęcamy mieszkańców Szklarskiej Poręby do udziału w nim. Niniejsze działanie, to pierwszy etap zadanie pn. ”Spotkanie […]